Ať vaše televize nezůstane bez signálu: jak se připravit na přechod z DVB-T na DVB-T2?

Už příští rok se začnou vypínat některé vysílače DVB-T televizního signálu. Jejich odstavování bude probíhat mezi 27.11. 2019 a 29. 6. 2020. Jestli vaše televize nebo set-top box podporuje normu DVB-T2, můžete být v klidu - stačí po vypnutí vysílače jen znovu naladit kanály. V případě, že DVB-T2 vaše přístroje nemají, se budete muset začít pomalu připravovat, aby vám nezůstala jen zrnící obrazovka a bílý šum na pozadí. Máte dvě možnosti: pořídit si nový set-top box, nebo vyměnit rovnou svůj starý televizní přístroj.

 

Nejlevnější a nejsnazší: set-top box s přijímačem DVB-T2

Ke své stávající televizi si jen dokupte nový přijímač, který už s DVB-T2 počítá. Například DI-WAY T2-ONE disponuje jak výstupem HDMI, tak i starším konektorem SCART pro kompatibilitu se širokým rozmezím televizních přístrojů. Ferguson Ariva T265 má funkci časového posunu a jako jeden z mála v této cenové kategorii také dva USB vstupy a digitální displej na předním panelu. Ti největší televizní fanoušci pak ocení dvoutunerový Full HD přijímač TeleSystems TS6820, díky němuž zvládnete jeden pořad sledovat v televizi a další nahrávat - klidně i v rámci jiného multiplexu.

Udělejte si radost novou televizí

Když jde o televizi, první volbou expertů je LG. Model 43UK6300 LED má Ultra HD rozlišení, úhlopříčku 108 cm a tři HDMI porty. Raději byste větší úhlopříčku a také měli k dispozici Bluetooth? Doporučujeme vám 123cm 49UK6200 LED. LG ale neustále vyzývá a dotahuje i Samsung, tak proč nezkusit třeba model UE50NU7022K s úhlopříčkou 125 cm a technologií UHD Dimming vylepšující jednotlivé bloky obrazu na ideální barevnost a ostrost. Pozornosti těch nejnáročnějších diváků můžeme doporučit prémiový zakřivený televizor UE65NU8502 s bezrámečkovým provedením tří stran. Obrazovka s úhlopříčkou celých 163 cm disponuje rozlišením 4K UHD a technologií HDR 10+ pro výjimečně ostré detaily a věrné barvy.

 

 

Vyberte si dobře, ať vás vypnutí DVB-T nezaskočí!

 

Publikováno: 15.10.2018

Nákupní košík

prázdný

Uživatelské menu

Přihlásit

Ověřeno zákazníky