Jak pečovat o písek v dětském pískovišti

 

Sluníčko je tu, děti opouštějí televizní pohádky i blikající hračky a teplá odpoledne tráví na zahradě. Jásání nad novým pískovištěm se krásně poslouchá, že?

Ale co dál, aby tvoření báboviček a kutání tunelů v písku bylo pro vaše děti bezpečné? Podívejte se, před čím a jak musíte pískoviště chránit.

Plísně a plevel

Ani jedno z toho v dětském pískovišti určitě nechcete. Děti sice pískových báboviček až tak moc nesnědí, ale prstík od písku si občas do pusy přeci jen dají. Před vznikem plísní chrání pískoviště volné dno, pod které podložte prodyšnou látku. Ideálně mulčovací textilii, kterou můžete zakoupit buď v menším rozměru nebo ve větší roli a dál ji použít na okrasné záhonky pod mulčovací kůru nebo na záhonky s jahodami.
Dešťová voda se tak nedrží na dně pískoviště, ale vsákne se do půdy.  

Mulčovací textilie pod pískovištěm navíc zabraňuje i prorůstání plevele pískem. Malým sochařům tak v díle nebude nic bránit.

 

Kočky a psi

Hrát si s kočkami i psy je fajn. Hrát si s pískem, který jim slouží jak toaleta, už ale rozhodně ne. Proto při pořizování dětského pískoviště preferujte ta, která mají ochrannou síť. Poté, co večer zaženete děti do vany, ji jen natáhnete a psi i sousedovic kocour si budou muset najít jiné “úložiště”.
Ochranná síť navíc zabraňuje tvorbě plísní, protože díky ní může pískoviště dýchat horem i spodem.

 

Tip: Kolik písku do pískoviště? A jaký?
K pískovišti o rozměrech 1,3 x 1,3 m a výšce 0,3 m počítejte  přibližně s půltunou písku. Jestliže jej budete pořizovat v nejbližší pískovně, požádejte o písek se zrnitostí do 4 mm.

 

Publikováno: 18.04.2018

Nákupní košík

prázdný

Uživatelské menu

Přihlásit

Ověřeno zákazníky