Zahradní domek ‒ jak vybrat ten nejlepší?

Dřevěný, plastový nebo plechový? Opravdu se do něj vejde to, co potřebuji? A jak se o něj budu muset starat? Kde jej mám koupit, ať se nenapálím? Zahradních domků je skutečně mnoho, výběr je veliký. Pojďme se v nich zorientovat.


PROČ ZAHRADNÍ DOMEK OPRAVDU POTŘEBUJETE?
Pro dvě nejdůležitější věci:

  1. Ochrana nářadí, zahradní techniky nebo třeba bicyklů před sluncem, deštěm i sněhem.
  2. Pořádek na zahradě. Zní to jako banalita, nářadí nebo hrabě opřete či položíte kamkoliv. Ale ona ta uklizená zahrada přeci jen vypadá líp.

KAM JEJ POSTAVIT?
Na rovinu. Nemáte ji na zahradě? Pak srovnejte část svahu tak, aby domek opravdu stál na zpevněné rovné ploše. A nezapomeňte na základnu pro ukotvení. Stačí například betonová, 10-15 cm vysoká deska. Povrch pod zahradním domkem můžete zpevnit i dřevěnými deskami nebo dlažbou.

DŘEVĚNÝ ZAHRADNÍ DOMEK JE KRÁSNÝ. ALE…
...musí se udržovat. Esteticky je dřevo na zahradě, plné rozkvetlých záhonků a pod ovocem obsypanými stromy, samozřejmě pro oko přívětivější. Ale nový. Vlivem počasí, slunečního záření a času vybledne nátěr, dřevo popraská a zjistíme, že nás to každoroční natírání nebaví a navíc i finančně zatěžuje.
Proto jsou dlouhodobě praktičtější zahradní domky z kvalitního plastu nebo pozinkovaného plechu, jejichž odolnost je vůči vlivům počasí zajištěna práškovým nástřikem. Plastový nebo plechový zahradní domek je proto jednak mnohem méně náročný na pořízení, protože je jeho cena podstatně nižší než cena zahradního domku dřevěného. Navíc je naprosto bezúdržbový. A to se počítá.

NAČ SE PŘI VÝBĚRU ZAMĚŘIT
Na stabilitu konstrukce - trvejte na tom, aby váš nový zahradní domek měl pevnou ocelovou konstrukci, která bude stejně jako opláštění z pozinku. U plastových domků je konstrukce neméně důležitá.

Tloušťka plechu - plech stěn zahradního domku musí mít tloušťku nejméně 0,25 mm. Slabší stěny by nebyly pevné a stabilní.

Dveře - dveře zahradního domku jsou opravdu hodně důležité. Úzkým otvorem se protáhnete, ale se sekačkou, konvemi nebo jízdním kolem se vám bude manipulovat hůř. Domky s dvojitými dveřmi vám dají dostatek pohodlí při vynášení i uklízení zahradního nářadí a techniky, zahradního nábytku i věcí k bazénu.

Vnitřní rozměr domku - promyslete si, co v domku chcete ukládat, ale u všech zahradních domků si hlídejte výšku. Nesmí být menší než 190 cm, abyste se v něm pohodlně narovnali.

Cena přepravy - zahradní domek je i v přepravním stavu dost objemný a cena dopravy může být i v řádu několika stokorun. Investujte je raději do kvalitnějšího domku a kupte si zahradní domek u nás. Přivezeme vám jej zdarma.


Tip na závěr: Využijte konzultaci zdarma. Napište nám nebo zavolejte, odborník a specialista na zahradní domky značky G21 vám s výběrem rád pomůže.

Publikováno: 28.02.2019

Nákupní košík

prázdný

Uživatelské menu

Přihlásit

Ověřeno zákazníky